Bezplodnosc kiedy do lekarza

Chęć założenia rodziny często ogranicza się nie jedynie z podjęciem uchwał o małżeństwie, tylko oraz z pasją bycia dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w wielu przypadkach z bogatych przyczyn składa się to uciążliwe i należy podjąć działanie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn wybierania przez pary metody in vitro jest rzeczywiście wiele. Potrafi wtedy być np. niedrożność jajowodów, problemy z wywołaniem owulacji u osoby albo dość proste parametry męskiego nasienia. Czasem te, mimo wielu badań, wyraża się, że specjalisty nie są w bycie wskazać przyczyny niepłodności zaś tym jednym wdrożyć odpowiednich form jej pomagania. Kiedy różne formy zapłodnienia zawiodą, pary określają się głównie na pokrycie sztuczne, czyli takie, które rozgrywa się poza układem rodnym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Z ostatniego typu rozwiązania często więc korzystają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do codziennego zapłodnienia. Technologia ta sprawia nadal wiele kontrowersji, a dla wielu par pragnących mieć potomstwo jest dobrym wyjściem.

Warto również wspomnieć, że zarządzając się na taką formę należy ustalić czy będziemy mieć z nasienia naszego partnera czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wybiera tę liczbą możliwość. Pierwsza randka u lekarza połączona jest ze specjalną ankietą medyczną, na jej dbania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie odbywało się wcześniej, należy też przynieść ze sobą pełną dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a dodatkowo zleca jej szereg nowych badań. I pan pragnie brać zbadane nasienie, poza tym korzysta skierowanie do innego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników poprzednich badań oraz wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często prezentują się potrzebne również inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym poddani zostają oboje partnerzy. Następnie wykonywa się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Następny krok to pobranie zarówno nasienia mężczyzny, jak i cel jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu występują zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika zapoznaje się do grona kobiety. Po około dwóch tygodniach należy zgłosić się na pytanie.