Choinka 4x4 zamosc 2014

http://innowacyjnetechnologie.com.pl system posProgram GASTRO POS Polkas Kraków

Główną ozdobą świąteczną jest choinka, nie słucha to kwestie. Wszyscy albo przed świętami, czy w Wigilię przyozdabiamy świąteczne drzewko kolorowymi ozdobami, światełkami i łańcuchami, nie rzadko wieszamy na niej również ciastka a indywidualnego typu słodycze, które później najmłodsi z chęcią podjadają. Czy jednak kiedykolwiek zastanowił się ktoś, jaka istnieje sprawa choinki i dlaczego istnieje rzeczywiście istotna w świątecznej tradycji?

Jest znacznie teorii, które traktują o tym, skąd dostała się tradycja świątecznego drzewka. Mówię one między innymi, że przystrajanie drzewka jest zaszłością po świętowania dnia zmarłych w Rzymie, inne że to symbolika rajskiego drzewa w Edenie. Choć w nieco bliższych nam czasach wielkim zwolennikiem dekorowania iglaka w sezonie przedświątecznym był Martin Luther, właśnie sprowadzając się do nauki, iż przystrajanie drzewka w jasne ozdoby i jabłka będzie symbolizować ponowne zetknięcie się gościa z Bogiem. System ten łatwo rozpowszechnił się na wszystek świat. Można więc powiedzieć, że aktualnie nie lecz w Polsce, lecz i i różnych krajach Europy i w Ameryce na ogromna ubiera się choinki dzięki niemieckiej inicjatywie.

Obecnie odeszło się już od tradycyjnego przystrajania świątecznego drzewka w kawałki papieru i jabłka, ubierając choinki w ciekawe bombki, łańcuchy i światełka. Zresztą tylko na odległości ostatnich 30 lat można określić dużą zmianę w modzie choinkowej. Tak więc, były bardzo często spotykanym działaniem było przystrajanie drzewka w wiklinowe ozdoby, łańcuchem często były bezpośrednio wykonane łączone ze sobą obręcze z ciekawego papieru, natomiast oświetlenie były świeczki przymocowywane za pomocą specjalnych klipsów, (kiedy można się łatwo domyślić, nie ciężko było wówczas o pożar. Następnie wiklinowe ozdoby ubiegły w decydującej mierze zastąpione bombkami imitującymi wyglądem zwierzęta lub zabawki, a jak dodatek istniały tak zwane anielskie włosy, czyli wiszące srebrne lub złote cienkie sznureczki oraz strzępki waty, jakie zajmowały być łączone ze śniegiem. Teraz, jak wiadomo, rozmaitość stanów oraz kolorów świątecznych ozdób jest niebezpieczna do określenia, zawsze w pierwszej mierze dominują odcienie złota, czerwieni i zieleni, jakie są utożsamiane ze świętami.

Przez lata historia choinki, tak toż jako mężczyzny, doświadczała kolei w dziedzinie trendów traktujących jej przystrajania. Przecież nie zmieniło się to, iż od momentu ubrania ważnej w historii choinki przez Luthera, zwyczaj ten dużo szybko zakorzenił się w kulturze świątecznej również uważajmy okazję, że nieprędko przeminie.