Czy kazda firma potrzebuje kasy fiskalnej

Z kasą fiskalną mamy styczność w każdym sklepie. W większości firm prowadzących sprzedaż urządzenie to występuje. Część osób zapewne zadaje sobie pytanie, czy jest obowiązek posiadania kasy fiskalnej. Odpowiedź brzmi zazwyczaj tak, ale są wyjątki od tej reguły. W tym artykule zostanie wytłumaczone dlaczego potrzebujesz kasy fiskalnej.

Kasa fiskalna służy do ewidencji sprzedaży. W świetle prawa jest to obowiązkowe urządzenie w firmach i przedsiębiorstwach gdzie sprzedaż prowadzona jest do osób fizycznych oraz obrót przekracza 20 tys. zł rocznie. Jest to najważniejszy punkt, który reguluje obowiązek posiadania kasy fiskalnej, lecz są także plusy korzystania z tego urządzenia. Dzięki niemu automatycznie jest tworzona kopia paragonów dla Urzędu Skarbowego w formie elektronicznej bądź zapisywana na drugiej rolce papieru. W pierwszym przypadku dodatkowo nie trzeba przechowywać zadrukowanych zwojów paragonów, gdyż duplikat jest zapisywany na komputerze. W dobie komputerów i automatyzacji jest to genialne rozwiązanie, które zaoszczędza czas pracownikom, ponieważ nie muszą zmieniać dwóch rolek papieru oraz ułatwiają przechowywanie. Dane zapisane w plikach nie są narażone jak papier na wyblaknięcie czy zamoczenie. Kasy kraków mają możliwość podpięcia do nich urządzeń jak terminalne płatnicze, wagi czy komputery. Dzięki tym opcjom sprzedaż odbywa się szybciej i mniej problematycznie. Warto także wspomnieć, że jest możliwość otrzymania ulgi na zakup kasy fiskalnej. Jeżeli przedsiębiorca dobrze zabierze się za to, to może nawet dostać ulgę na zakup kilku kas, lecz muszą być one zakupione na początku działalności i w momencie zgłaszania chęci otrzymania ulgi. Dodatkowo dzięki kasom fiskalnym, szczególnie tym z wyższej półki, można przeglądać stan magazynowy oraz robić zamówienia brakujących towarów na czas. Dzięki temu unikamy sytuacji gdy na półkach brakuje towaru, gdyż nie zostało złożone zamówienie w odpowiednim terminie. Jak widać posiadanie kasy fiskalnej nie musi być przykrym obowiązkiem. Może ułatwić nam prowadzenie własnej działalności.
Kasy fiskalnej nie potrzebują firmy, które sprzedają towary bądź wykonują usługi tylko i wyłącznie dla organizacji albo innych przedsiębiorstw. W takim przypadku stosowane są inne sposoby, które monitorują stan magazynowy. Z pomocą idą komputery ze specjalnym oprogramowaniem gdzie można prowadzić ewidencję sprzedaży oraz zapisywać wszystkie potrzebne informację.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl