Dlaczego kazdy sklep spozywczy ma krajalnice

Pomyślcie na moment o sklepie. O małym, wiejskim sklepiku, albo o dużym supermarkecie. Co w nim jest zawsze? Bez czego taki sklep nie może funkcjonować? Wiadomo, poza ladami i regałami, półkami i chłodniami w sklepie jest krajalnica. Taka duża, profesjonalna krajalnica. Właściwie powinny być dwie. Bo jak tu kroić wędliny i sery na jednej?


Dobry sklep to taki w którym znajduje się profesjonalna krajalnica sklepowa, aby móc pokroić sprzedawane produkty takie jak sery, wędliny czy nawet chleb na życzenie klienta.  Chcemy,  aby nasi klienci byli zadowoleni. Często zdarza się, że konsumenci chcą kupować cienkie, równe plasterki wędlin. Ponieważ sami w domu nie są w stanie uzyskać takiego efektu. Klienci życzą sobie różną grubość plasterków. Zresztą inaczej będzie wyglądał pokrojony salceson. On musi być grubszy niż na przykład krakowska. Tę kiełbasę chcemy mieć pokrojoną cieniutko.

Krajalnica sklepowa, jako sprzęt profesjonalny i dostosowany do częstego krojenia i krojenia w dużych ilościach musi mieć dobrze rozwiązaną kwestię pokręteł służących do regulowania grubości krojonych plastrów. Taka krajalnic dobrze jak jest elektryczna. To na pewno ułatwia pracę sprzedawczyni. Nie musi ona ze zbyt dużą siłą pracować podczas krojenia. Pamiętacie, albo może zwróciliście uwagę, że często w chłodniczej ladzie leżą góry pokrojonych na krajalnicy sklepowej wędlin. Plasterki szynek czy kiełbas salami pięknie kuszą, a klienci kuszą się na kilkanaście dekagramów tej czy tamtej wędliny.

Jak przyjemnie się w takim sklepie kupuje. Widzimy jak dana wędlina wygląda, czy plasterki mają taką ilość tłuszczyku, jaką lubimy. Widzimy czy plasterki są tak pocięte, jak nam się marzy.

To samo z żółtym serem. Czy to salami, okrągły i dosyć zbity, czy to ser królewski z dużymi dziurami – chcemy czasem kupić dosłownie kilka plasterków. Przecież w domu, własnym nożem nie pokroimy tak równo małego kawała sera. Dobry sklep to taki w którym krajalnica do wędlin i serów zajmuje ważne miejsce.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl