Film o seksoholizmie

Seksoholizm to uzależnienie od seksu - choroba, ujawniająca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i prace fizycznej, w który te sprawy panują nad innymi, stanowiąc o sensie życia". Wyraża się na dalekie sposoby - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z ciekawości na panującą w dzisiejszych latach swobodę seksualną, rodzaj mody i dopuszczenia na różne zachowania seksualne problem prawdopodobnie żyć bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się spośród tym faktem trafia na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle poszukuje nowych doznań seksualnych - w różnych postaciach i budowach. Seksoholik toż nie koniecznie stereotypowy macho, choć taki obraz jawi się w głowach wielu kobiet. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych zachowań jest stała chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to kobiety bardzo niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest systemem na podniesienie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak środek i stres.

Do wzroście grypy mogą przysporzyć się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, która zawiera niszczący nacisk na inne dziedziny bycia kobiety uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą spowodować do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Projektem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak by akt seksualny nie był tylko preparatem do zaspokojenia atawistycznego popędu, ale również zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.