Fiskalna kasa intracom cr 401

Z kasami fiskalnymi spotykamy się w wszelkim sklepie czy supermarkecie - jednym słowem tam, gdzie realizowana jest sprzedaż detaliczna. Ale od początku. Co wtedy istnieje kasa fiskalna?

Kasy fiskalne inaczej te nazywane kasami piszącymi to nic innego jak danie elektroniczne, dzięki jakiemu możemy zauważyć ruch i kwotę podatku ciepłego i VAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Na świecie są urządzenia fiskalne, które nie posiadają pamięci fiskalnej, a dane o obrotach widziane są w międzynarodowej zabezpieczonej pamięci.

zawory odcinające kulowe

Już w Polsce kasy są zaopatrzone w pamięć fiskalną o wartościach OTP (One Time Programming), które oznaczone są unikalnym numerem, w której na rozwiązanie doby sprzedaży zapisywane są kwoty netto i podatku. Oczywiście, do ostatniego przyjmuje się łączna kwota podatku i należności brutto.

Podział kas fiskalnych.Ze powodu na konstrukcję kasy rejestrujące wyróżnia się na proste kasy Electronic Cash Register (ECR), które:- współpracują z komputerami;- są drukarkami fiskalnymi;- są kasami komputerowymi;- systemy typu POS/EPOS (Point of Sale / Electronic Point of Sale);- są terminalami kasowymi.

Systemy, jakie są brane w walutach różnią się też na dwa główne systemy:- systemy autonomiczne (program pracy kasy oraz program aplikacyjny znajdują się wewnątrz kasy, takie jak: POS, ECR, pełna baza towarowa PLU, lista kodów, nazwy towarów przyporządkowanymi symbolami literowymi stawek podatku PTU (Podatek od materiałów zaś pomocy));- systemy bazujące na komputerze (w niniejszej kwocie brakuje klawiatury numerycznej lecz drukarka fiskalna posiada kilka przycisków do wydruku raportu fiskalnego dobowego. Sprzedaże w niniejszej kasie prowadzone są przy pomocy programu aplikacyjnego zawartego na komputerze, który także steruje zestawem instrukcji fiskalnych).

Firma