Frezowanie cnc g kod

http://www.comarch-polkas.pl/oferta/oprogramowanie-dla-firm-produkcyjnych/

Głównym celem obróbki ubytkowej jest nadawanie kształtu oraz wymiaru, a dodatkowo chropowatości innego typu produktom metalowym za pomocą usuwania nadmiaru materiału, powszechnie nazywanego naddatkiem. Obecnie jedną z niezwykle popularnych form obróbki ubytkowej jest frezowanie cnc, które jest dawane w moc przedsiębiorstwach.

Ogólnie obróbkę ubytkową możemy podzielić na obróbkę skrawaniem oraz obróbkę erozyjną. Do obróbki skrawaniem możemy zaliczyć między innymi obróbkę wiórową. To odpowiednio do ostatniej części możemy zaliczyć między innymi operację nazywaną frezowaniem. Warto wiedzieć, że podczas tej obróbki głownie narzędzie wykonuje ruch obrotowy. Zawsze w zależności z urządzenia, na jakim pracujemy, może się zdarzyć, iż urządzenie może i wykonywać ruch posuwowy. Jednak najczęściej napotyka się, że to teraz ruch posuwowy wykonuje przedmiot obrabiany. Warto mieć, że urządzenie, na jakim sprawiamy wspomnianą operację nazywane jest frezarką. Teraz na zbycie jest wiele rodzajów frezarek. Możemy doliczyć do nich frezarki stołowe, a i frezarki wspornikowe, do jakich należą między innymi: frezarki wspornikowe pionowe i poziome, a też frezarki wspornikowe pionowe posiadające skrętną głowicę wrzecionową. Ponadto wyróżniamy również frezarki promieniowe oraz rewolwerowe, a jeszcze nakiełczarki, kopiarki oraz frezarki specjalne.

Decydując się na obróbkę materiału metalowego należy przede każdym dobrać odpowiedni rodzaj obróbki ubytkowej. Jest obecne wyjątkowo ważne, ponieważ w relacje od struktury swego artykuły powinniśmy wybrać dobre parametry jego obróbki.