Hcg po ciazy

Kobiety starające się o zdarzenie w ciążę, w planie potwierdzenia efektywności starań najpierw decydują się na swój test ciążowy. Jak jednak wiadomo, efekt tego testu pewno się mylić, nie wyłącznie z początku uszkodzenia testu, ale także przez zbyt wczesne jego zrealizowanie przez zniecierpliwione kobiety. W obiektu zapewnienia ciąży określają się zatem na pytanie beta HCG. Czym stanowi obecny test? Jak go {wykonać?|zrobić?|przygotować?|stworzyć?|spełnić?|spowodować?|sprawić?|dokonać?|zrealizować?} I kiedy dawać wyniki?

HCG (którego pełna nazwa brzmi gonadotropina kosmówkowa) to hormon, którego robienie w układzie osoby jest uwarunkowane kontrolowaniem bycia pewnych narządów. Kontroli tego hormonu przypada pewien szczególnie ważny proces – kontrolowanie wczesnych etapów ciąży. Zaczynając od początku: zarodek, który jajowodem trafia do jamy macicy, prezentuje się z węzła zarodkowego i pokrywającej go powierzchni komórek, nazywanych trofoblastem. A toż naturalnie w końcu trofoblastu otwiera się produkcja HTC, który to poprzez krążenie, wchodzi do jajowodu, aby stymulować nowopowstałe ciało żółte do produkcji progesteronu.

Ponieważ wraz z wzrostem ciąży nasila się zapotrzebowanie na progesteron (hormon emitowany przez ciałko żółte i łożysko w stopniu ciąży), organizm kobiety produkuje również bardzo HCG. Stężenie tego hormonu będzie więc wykrywalne na 48 godzin po zagnieżdżeniu zapłodnionej komórki jajowej, a wtedy około 8 dnia po owulacji. Statystycznie szacuje się, że teraz wynik powyżej 1 mIU/ml oznacza ciążę, a z względów możliwego tak zwanego mikroporonienia lekarz stwierdza ciążę tylko w okresie osiągnięcia stężenia 5 mIU/ml. W sukcesie, kiedy zaobserwowany zostanie nieprawidłowy przyrost HCG, lekarzowi umieszczać się będzie podejrzenie poronienia lub chce pozamacicznej.

Oczywistym jest, że badanie beta HCG należy wykonywać, żeby posiadać gwarancję prawidłowego rozwoju zarodka, wiedzieć, bądź nie ma prawdopodobieństwa poronienia, a jeszcze czy ciąża odbywać się w rodzaj właściwy, nie zaś, że na przykład doszło do powstania ciąży pozamacicznej. Dodatkowo jednak warto myśleć o tym, iż stężenie HCG jest już wykrywalne w natury niż w moczu, dlatego zniecierpliwione przyszłe matki mogą zdecydować się na tego sposobie badanie, które już po tygodniu od momentu potencjalnego zapłodnienia są w kształcie wykryć ciążę (domowy test ciążowy jest w poziomie to doprowadzić po dwóch tygodniach).