Hiperprolaktynemia bezplodnosc

Niepłodność u ludzi zrobiona jest przede wszystkim małą ruchliwością plemników, złą jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest kluczem złej jakości nasienia, czyli zmniejszoną liczbą plemników (tanio niż 20 mln w 1 ml) czy ich zmniejszoną ruchliwością.

Pomysł na ostatnie obejmują m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste mienie z sauny, ciasna i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność spowodowana jest przez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w rezultacie przebytej infekcji czy urazu. Powoduje to bowiem czasem zabiegiem w nasieniu dojrzałych plemników, i czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na pozycje rozrodcze wpływać mogą też choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym etapem w działaniu męskiej niepłodności jest zmiana stylu życia. Pomoże na pewno aktywność fizyczna i rezygnacja z używek np. alkoholu. Na jakość nasienia korzystnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, można w owoce oraz warzywa oraz kierowanie do systemu witaminy I i C. Jeśli niepłodność jest wynikiem zaburzeń hormonalnych pacjentowi zalecane są hormony. Niedrożność nasieniowodów zmienia się w wybranych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyNiepłodność może liczyć także podłoże genetyczne. Warto wziąć to pod uwagę często w przypadku, gdy u partnerki doszło do kilku poronień z rzędu. Często obniżenie płodności płynie z nieprawidłowości w chromosomach. Również stanowi obecne zmiana genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności prawdopodobnie żyć jednocześnie przebycie świnki. Ta dolegliwość wieku dziecięcego u małych chłopców prawdopodobnie istnieć wyjątkowo groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po dokonaniu dojrzałości płciowej, może spotkać zapalny obrzęk jąder, które pozwalać może niepłodność. Równie kłopotliwe są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia stworzone przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto dodać też o Systemie Kallmana. Istnieje wtedy schorzenie genetyczne, które oznacza się brakiem lub zanikiem powonienia, i czasem również opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U mężczyzn dotkniętych tym zaburzeniem występują bardzo delikatne jądra, prącie i głęboki poziom testosteronu. Rokowania na leczenia maja pacjenci z zakresem jąder powyżej 2,5cm.