Jak chronic pracownikow w przemysle

Na Zachodzie zwykle częściej stosuje się różne innowacyjne, ciekawe rozwiązania technologiczne do przemysłu. Maja one na celu przede wszystkim zwiększenie wydajności pracy. Polega to głównie na zakupie nowocześniejszych, szybszych maszyn, które są w stanie zrobić jeszcze więcej niż dotychczasowe, przestarzałe urządzenia, a nawet wielokrotnie więcej, niż pracownik, który miałby to robić ręcznie. Jednak zwiększanie wydajności pracy w fabryce w celu zwiększenia jej dochodów i poprawienia jakości produktów to nie wszystko.

Każda fabryka to zakład pracy dla wielu osób, które są chronione prawem. Oprócz tego, że muszą za swoja pracę dostawać wynagrodzenie i godne warunki socjalne, muszą mieć też zagwarantowane maksymalne bezpieczeństwo podczas wykonywania codziennych obowiązków. Nie chodzi tu tylko pracę przy niebezpiecznych maszynach, ale także to, na co nie mamy wpływu, a czego nie da się przeoczyć. Czyli na przykład wydalanie zanieczyszczających powietrze pyłów przez maszyny obrabiające jakiś surowiec.

Rzecz jasna, są pyły mniej lub bardziej szkodliwe dla zdrowia. Teoretycznie opary substancji chemicznych, lub substancje chemiczne w postaci drobnego pyłu są bardziej szkodliwe, niż na przykład pył z piaskowca obrabianego w zakładzie obróbki kamienia. Tak jest jednak tylko w teorii – bo choć w przypadku zanieczyszczeń chemicznych już niewielka ich ilość może wywołać widoczne objawy zatrucia, o tyle pyły z innych surowców mogą nam szkodzić na większą skalę, a w dużych ilościach będą działały fatalnie na nasz organizm.

Dedusting poland, czyli Polskie firmy specjalizujące się w odpylaniu przemysłowym są obecnie prężnie rozwijającą się branżą. Firmy zajmują się jednocześnie produkcją i wdrażaniem systemów filtrujących powietrze w zakładach przemysłowych, z których usług i produktów warto skorzystać. Nie czekajmy, aż inspekcja pracy czy sanepid wykażą, że nasz zakład nie spełnia norm bezpieczeństwa wymaganych na danym stanowisku i narzuci na nas obowiązek zainstalowania systemu odpylającego oraz karę. Zadbajmy o to już teraz, ponieważ zaniechanie tego może się okazać katastrofalne w skutkach – jeśli nie dla nas, to dla osób, które w przyszłości będą zarządzały naszą firmą. Nie wspominając już o szkodliwości takich pyłów dla pracowników, którzy pięć dni w tygodniu przez 8 godzin muszą wdychać szkodliwe zanieczyszczenia.