Jakie sa rodzaje rowerow zapytaj

Rodzajów rowerów jest pełna masa-są rowery górskie, kolarskie, są też rowery BMX. Z pozoru rower BMX można pomylić z rowerem dla dzieci-nic bardziej mylnego, ewolucje tworzone przez profesjonalistów na BMXach mogą stanowić poważne, oraz ich poznanie wymaga czasu i pracy. W tym kontekście skoncentruję się obecnie na tych rowerach.

 

Pierwsze rowery tego standardu pojawiły się w latach 70-tych między innymi w jasnej Kalifornii. Więc to większość motocrossowych pasjonatów, których nie było iść na potrzebny sprzęt przerobiła mały rower na dodatek w trybie nowoczesnego BMXa. Początkowo stosowano go raczej jako materiał transportu do szkoły z okresem jednak zaczęto go próbować w wyścigach. Ówczesne tory dzieliły się od dzisiejszych brakiem band na zakrętach, były dokładnie płaskie, a bramka startowa była w treści długą gumową wstęgą. Potem na torach pojawiły się hopki i przejazdy przez wodę. Hopki zaczęto też wykorzystywać do podejmowania trików. W latach 80 popularność zyskały rowery górskie, lecz w latach 90 BMXy ponownie zaczęły być powszechnie kupowane. Zmianie uległy wtedy materiały ludzie do instalacje tego roweru, żelazo zostało zastąpione przez aluminium tytan czy włókna węglowe. W części lat 90 rowery BMX przeżywały swoisty boom-powstawały nowe trendy, miejsca do jazdy a firmy przejmujące się ich sztuką i produkcją ubrań. Pojawiły się te inne sposoby jazdy takie jak half pipe czy flatland. Najistotniejszy wpływ na podróż na rampie miał Matt “Condor” Hoffman. Potem pojawiły się też boardercross czyli jazda po śniegu oraz downhill czyli zjazdy z głów po wybojach między drzewami.

Myślę, że taka droga na rowerze BMX stanowi wysoce interesująca, co prawda w Polsce stanowi o znacznie mniej miejsc do drogi na nich niż na wzór w Okresach, lecz z czasem na prawdopodobnie będzie dobra. Pierwszy krok-zakup roweru-oglądając różne rowery Kraków pewno być godnym miejscem gdzie osiągniesz swój pierwszy, wymarzony model.