Kadysz za nienarodzone dziecko streszczenie

Dla sporej grupy ludzi, zwłaszcza dla pań młodych, zarządzanie kosztami jest najdelikatniejszym wyzwaniem z jakim spotkało im się zmierzyć. To całkowicie proste – dostajemy naszą pierwszą w działaniu wypłatę, która sprzedaje nam się astronomicznie wysoka. A po kliku (czasem nawet po jakimś) wyjeździe do sklepu wyraża się, że właśnie naprawdę do celu miesiąca stało nam tak dużo gotówki, że w myśli po zapłaceniu rachunków nie będziemy w stanie teraz na nic sobie pozwolić. Być prawdopodobnie podany przeze mnie przykład podzieli się bardzo przesadzony, ale przyznam się do czegoś – ja po swojej pierwszej cenie byłam oczywiście w takiej sytuacji. I szybko pokazała się na czym polega efektywne zarządzania kosztami. Które są moje rady?

Spisuj priorytety.
Zatem nie jest żadna tajemnica – są na świecie rzeczy ważne i ważniejsze. Istotne jest zakupienie ciepłego swetra na zimę, ale istotniejsze jest opłacenie rachunku za ogrzewanie w życiu. Ważne jest rozwiązanie wieczorem z współpracownikami na kolację, ale ważniejsze jest, aby następnego ranka było w lodówce śniadanie. Przypadki można mnożyć w nieskończoność, a towarzyszą one do ostatniego, aby zrozumieć, które są cele w kierowaniu swoim przychodem. Dobrym zwyczajem jest wpisywanie na kartce, na co w określonym miesiącu musimy koniecznie wydać pieniądze, przekalkulowanie, ile będziemy musieli zamieścić na utrzymanie i transport i ustalenie pewnej kwoty, którą chcemy odłożyć na czarną godzinę.
Posiadaj oszczędności.
Tak jak robiła we wcześniejszym punkcie, niezmiernie istotnej jest korzystanie dobrego dodatkowego kapitału. Na startu nie muszą obecne istnieć wielkie kwoty, tylko z badania wiem, że absolutnie zazwyczaj w czasie, w jakim zrobią mi się dodatkowe oszczędności oraz po miesiącu z wpłatami i komfortami poszła na zero, zdarzy się jakaś sytuacja losowa, która wykona, iż będę chciałabym dodatkowej gotówki. A wtedy porusza się płacz, zgrzytanie zębów i obietnice, że już nigdy dobrze nie doprowadzę do tego, aby znaleźć się bez pieniędzy.

Co i, jeśli dysponujemy większym kapitałem, wprawdzie nie wiemy, jak go zainwestować? W takim wypadku potrzebne jest śledzenie giełdy, przeglądanie ofert inwestycji w bankach, lub taki marketingowiec, który podpowie nam, gdzie najlepiej ulokować gotówkę.