Kasa fiskalna ergo

Paragon z kasy fiskalnej novitus lupo jest dokumentem bardzo ważnym i dla menedżera również dla klienta. Ci doskonali są obowiązek wystawiania takich dowodów sprzedaży, ci kolejni powinni za jakimś razem zabierać ze sobą paragon.

Niestety, część z nas na paragony nie daje ogromniejszej uwagi, co w moc przykładach że być tragiczne konsekwencje. Jak długo powinniśmy przetrzymywać takie wydruki z kas fiskalnych zaś w których sytuacjach potrafią się one nam przydać?

W przypadku przedsiębiorców propozycja jest właściwie prosta. Kopie paragonów powinni oni chronić przez 5 lat-na wypadek kontroli z Urzędu Skarbowego. Po co jednak taki dokument klientowi? Ten mały skrawek papieru w wielu sukcesach że wynosić niezwykłe znaczenie. Jeśli znamy ważność paragonu z kasy fiskalnej i znamy, w który styl odpowiednio przechowywać taki dokument, możemy dużo zyskać. Dotyczy to przede każdym tych formy, w których chcemy zareklamować kupiony produkt lub podać go zaś otrzymać nasze pieniądze. W takim przypadku sprzedawca zażąda od nas okazania paragonu-potwierdzenia reklamowanej transakcji. O jakich czasach musimy pamiętać w chwili, gdy paragon ma nam pomagać w składaniu reklamacji? Jeśli kupujemy artykuły spożywcze, problemy połączone spośród nimi możemy zgłosić do 3 dni. Znacznie dłużej powinniśmy przechowywać te paragony, które są dokumentem zakupu ubrań, obuwia, mebli czy sprzętu RTV. Tu prawo służy nam aż 24 miesiące na wykrycie decyzji także na zgłoszenie reklamacji. Dokładnie w chwili, skoro nie będziemy mieć paragonu, nasza reklamacja nie zostanie przyjęta. Im dłuższa zaletę reklamowanego towaru, tym oczywistsza strata połączona z brakiem dokumentu potwierdzającego taką sprzedaż.

Pamiętajmy zatem o paragonach, które sprzedawca musi nam wręczyć podczas zakupów. Pamiętajmy i o tym, by dokumenty takie kryć w poważny sposób. Możemy stworzyć koperty, w których będziemy gromadzić paragony w porze chronologicznej, możemy wyłożyć na ostatni cel specjalne pudełko. Ważne, by dokument potwierdzający przygotowane przez nas umowy był noszony tak długo, jak długo że bronić się podstawą do złożenia reklamacji.