Kasa fiskalna limit 2016

Z kasami fiskalnymi spotykamy się w dowolnym sklepie czy supermarkecie - jednym słowem tam, gdzie realizowana jest sprzedaż detaliczna. Jednak z początku. Co toż istnieje kasa fiskalna?

Kasy fiskalne inaczej też nazywane kasami rejestrującymi więc nic nowego jak urządzenie elektroniczne, dzięki któremu potrafimy zobaczyć ruch i stawkę podatku ciepłego i VAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Na świecie są urządzenia fiskalne, które nie posiadają pamięci fiskalnej, a wiadomości o zakupach widziane są w zewnętrznej zabezpieczonej pamięci.

Aktualnie w Polsce kasy są wyposażone w świadomość fiskalną o wartościach OTP (One Time Programming), które znane są unikalnym numerem, w jakiej na zakończenie doby sprzedaży zalecane są kwoty netto i podatku. Oczywiście, do tego wymienia się łączna kwota podatku i ceny brutto.

maszyna próżniowa

Podział kas fiskalnych.Ze powodu na konstrukcję kasy rejestrujące liczy się na określone kasy Electronic Cash Register (ECR), które:- współpracują z komputerami;- są drukarkami fiskalnymi;- są kasami komputerowymi;- systemy typu POS/EPOS (Point of Sale / Electronic Point of Sale);- są terminalami kasowymi.

Systemy, jakie są używane w kasach dają się i na dwa podstawowe systemy:- systemy autonomiczne (program pracy kasy oraz program aplikacyjny znajdują się wewnątrz kasy, takie jak: POS, ECR, pełna baza towarowa PLU, lista kodów, nazwy towarów przyporządkowanymi symbolami literowymi stawek podatku PTU (Podatek od artykułów zaś usług));- systemy bazujące na komputerze (w współczesnej kasie brakuje klawiatury numerycznej lecz drukarka fiskalna ma kilka przycisków do wydruku raportu fiskalnego dobowego. Sprzedaże w niniejszej kasie realizowane są przy pomocy programu aplikacyjnego otwartego na komputerze, który także steruje zestawem instrukcji fiskalnych).

Firma