Kenia bezpieczenstwo 2015

Systemy tłumienia początków muszą zapobiec wybuchowej reakcji w jej najwcześniejszej fazie i zapobiegać otrzymywaniu się nadciśnienia przed tym, jak początek może sprawić do jakiegokolwiek zniszczenia. System przeciwwybuchowy działa w przeciągu kilku milisekund od alarmu czujników ciśnieniowych lub optycznych, wykrywających robiącą się wybuchową kulę ognia. Od razu do budów zabezpieczonej jest wstrzelony ładunek gaszący. Stłumienie wybuchu następuje zanim jeszcze wzrastające ciśnienie reakcji utleniania zdąży zniszczyć instalację.

Detektory ciśnień wykryją eksplozje w jej daleko wczesnej fazie, w obecnym okresie wysyłają sygnał do centrali sterującej. Kontroler wysyła sygnał do informacji butli, równocześnie ją wytwarzając. Wszystko idzie w czasie kilku milisekund, od wczesnej fazy przygotowywania się kuli z energii wybuch aż do momentu stłumienia eksplozji poprzez specjalny system, który go zatrzyma.

Explosion safety to tanie techniki, które umożliwiają bezpieczeństwo przeciwwybuchowe :

Założenia przy wykonywaniu są główną metodą zapobiegania powstawaniu niebezpieczeństw, przecież nie do skutku mogą zapobiegać każdemu przypadkowi, które mają miejsce w produkcji z dużymi mediami, a przy zastosowaniu będących technik można zmniejszyć skutek wybuchu.

Wykwalifikowani specjaliści są w stanie dobrać odpowiednie zabezpieczenia przed wybuchem i wzrostem ciśnienia dla instalacji procesowych w jakiejś gałęzi przemysłu. Dostarczane są projekty zrobione "pod klucz" zaczynając od początkowej fazy projektu, poprzez mocowanie i otwarcie, aż po serwis systemów. Współczesne rozwiązania opierają się na urządzeniach czołowych światowych producentów -  konsumenci otrzymują kompleksowe i skuteczne rozwiązania dopasowywane indywidualni pod konkretną linię technologiczną. Zabezpieczane są działające już instalacje - dopasowując je do ważnych przepisów.