Leczenie przed in vitro

Coraz dobrze par boryka się z tematami związanymi z niepłodnością. Współczesna medycyna oferuje wiele metod walki z niepłodnością, ale momentami nie tworzą one potrzebnych efektów. Najlepszą spośród nich stanowi zapłodnienie invitro, które polega na pokryciu komórki jajowej poza organizmem kobiety. Na czym konkretnie polega ten proces?
Przed podejściem do środku kobieta powinna przejść kurację hormonalną polegającą na stosowaniu odpowiednich środków, jakie zawierają za zadanie pobudzenie produkcji komórek jajowych. Dzięki stymulacji, w toku jednego cyklu jajniki mogą uwolnić nawet kilkanaście jajeczek. Leki podawane są najczęściej drogą iniekcji podskórnej. Kolejnym stanem jest pobranie dojrzałych komórek jajowych. Po znieczuleniu pacjentki, lekarz nakłuwa jajniki igłą i odbiera spośród nich gamety. Na obecnym okresie mężczyzna powinien zwrócić nasienie. Pobrane komórki jajowe zostają zapłodnione poza organizmem kobiety poprzez sztuczne wprowadzenie silnego plemnika. Następnym krokiem jest położenie cele w inkubatorze, a po około 20 godzinach specjaliści są w okresie ocenić skuteczność zapłodnienia. Kolejnym etapem jest przeniesienie najlepiej rozwiniętych zarodków do mieszkania macicy. Zazwyczaj transferowi budzi się dwa zarodki. Ten fragment nie jest niebezpieczny dla panie, dlatego całość zabiegu przenosi się bez znieczulenia. Po upływie dwóch tygodni zaleca się przeprowadzenie testu ciążowego, aby ocenić skuteczność zapłodnienia invitro. Niewykorzystane zarodki nasuwa się mrożeniu w znacznie prostej temperaturze. Kobieta po dokonanym zabiegu przeniesienia zarodków do macicy powinna unikać sauny, solarium oraz gorących kąpieli. Niewskazany istnieje też wielki wysiłek fizyczny, zwłaszcza połączony z podnoszeniem ciężkich pracy. Najprawdopodobniej lekarz zaleci także stosowanie leków, będących zwiększyć szansę donoszenie ciąży.

Zapłodnienie invitro staje się coraz bardziej częstym zabiegiem, dzięki któremu wiele par może doczekać się potomstwa. Metoda podawana jest w wielu klinikach w Polsce, jednak kobiety planujące skorzystać z zapłodnienia pozaustrojowego powinny wybrać placówkę, która zatrudnia najlepszych specjalistów.