Obowiazek posiadania kasy fiskalnej a ilosc wystawionych rachunkow

Razem z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej ma każdy przedsiębiorca, który tworzy usługi czy robi transakcji na rzecz osób sportowych i rolników pokrywających się na bazie ryczałtu. Do tyłu 2016 roku podatnicy mogą też mieć z niektórych przywilejów podatkowych, bez potrzebie nabywania kas fiskalnych.

Skoro nie ma celu posiadania kasy. Drinku z przepisów, który obowiązuje do celu 2016 roku, jest przepis opowiadający o tym, że przedsiębiorca, którego roczne ruchy w poprzednim roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma obowiązku rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W przypadku firm, które podjęły realizacja w porządku stania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do pierwszej miesięcy prowadzenia energii w poszczególnym roku.

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w zestawie przedsiębiorstw, które muszą płacić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, lekarze i lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy czy firmy gastronomiczne, jakie nie robią swoich usług w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy mają obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy fiskalne w stylu natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których zajmuje limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą dostać kasę finansową w rozwoju 2 miesięcy po przejściu tego limitu. Ten sam cel w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, jacy oferują bilety na kursy pasażerskie z propozycją opłacenia ich w tamten metoda niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy spłacalibyśmy się na podstawie faktur za wykonane usługi na rzecz osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili dużo niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wysokości obrotów ustawodawca stworzył i katalog produktów, których sprzedaż bezwzględnie wymaga być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, stron do silników i jednych silników, przyczep i naczep, aparatu fotograficznego, wyrobów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.