Ochrona przeciwwybuchowa atex

Przestrzenie takie jak fabryki środków chemicznych, stacje benzynowe, lotniska czy stocznie, są miejscami zagrożonymi wybuchem. Jest właśnie ze względu na złe mieszaniny substancji w strukturze gazowej czy parowej albo mgielnej. Pożar i eksplozja może wydarzyć się na skutek działania łuku elektrycznego lub iskry.

 

Nie trudno się domyślić jak prawdziwe straty materialne przynosi takie zdarzenie, lecz oczywiście zagrożone istnieje jeszcze mieszkanie a zdrowie ludzi, którzy szukali się w stref w sezonie wybuchu. Ponieważ właśnie olbrzymie miejsce jest pewna ochrona przeciwwybuchowa wprowadzana na takich obszarach (explosion protection).

Obudowy do komponentów elektrycznych.

Rozwiązania dla przemysłu, które eliminują zagrożenie to obudowy dla komponentów elektrycznych. Ich przeznaczenia wymagają nie tylko względy bezpieczeństwa, ale też przepisy. Obudowy przydatne w transakcji są oferowane klientom w kształtach standardowych, ale ważna i zamówić produkty niestandardowe. Obudowy mogą być spowodowane ze zwykli, poliestru lub aluminium. Produkty stalowe mogą stanowić wykonane zarówno ze pewni nierdzewnej, kiedy i pomalowane farbą proszkową. Dzięki temu można dopasować ich charakter zarówno do estetyki pomieszczenia. Dla wyjątkowo wymagającego środowiska przeznaczone są obudowy poliestrowe. Wykonane są z materiału wzmacnianego włóknem szklanym z dodatkiem grafitu. Dzięki temu cząstki, mogące wywołać do wybuchu nie skupiają się nie ich powierzchni. Detale z aluminium cechują się lekkością. Mogą być oferowane jako ważne lub zaopatrzone w komponenty. Wybierając materiały do strefy zagrożonej wybuchem, warto rzucać się przede każdym ich piękną jakością i należy dobrze sprawdzić, czy mają wszelkie dokumenty oraz certyfikaty, których muszą przepisy.