Optima id ksiegowy

Optima to grupa programów połączonych ze sobą. Pracują używając się do wspólnej podstawy danych. Szereg dostępnych modułów stwarza dużo szans dla lekkich oraz średnich przedsiębiorstw. Dzięki wbudowanym rozwiązaniom ułatwia kontrolowanie procesów zachodzących w spółce. Jednym z polecanych elementów jest program comarch magazyn.

Moduł ten przeznaczony stanowi dla firm usługowych. W jednoznaczny sposób umożliwia obsługę transakcji handlowych. Dostęp do informacji jest dodatkowy z stanu innych elementów co usprawnia prowadzenie procesów księgowych. Program comarch magazyn:

– umożliwia obsługę dokumentów zewnętrznych jak PZ (przyjęcia zewnętrzne) i WZ (Rozchody zewnętrzne),
– po stworzeniu nowej bazy informacjach ważna ją zmieniać za pomocą kreatora,
– w końcu samej firmy można wykonywać kilka lokalnych magazynów,
– umożliwia obsługę dokumentów wewnętrznych jak przyjęcia wewnętrzne, rozchody wewnętrzne oraz przesunięcia międzymagazynowe,
– generuje faktury zakupu / sprzedaży na podstawie kilku dokumentów np. PZ/WZ,
– pozwoli na przeprowadzenie szybkiej inwentaryzacji,
– umożliwia dokonywanie rezerwacji wyrobu przez użytkownika,
– umożliwi obsługę opakowań kaucjonowanych,
– współpracuje z Comarch ERP e-Sklep, przesyła towary wraz z opisami, charakterami i zdjęciami do witryny sklepu internetowego.

Poszerzenie programu o dodatkowy panel handel plus zezwala na uzyskanie wyczerpującej informacji o stanach magazynowych. Umożliwia prowadzenie obrotu artykułami w oparciu o pewne partie zróżnicowane pod względem cechujących je właściwości. Użytkownik sam podejmuje decyzję, który produkt również z której dostawy zamierza wydać z magazynu. Dedykowany jest firmom prowadzącym rozbudowaną obsługę magazynów. Instalacja modułu jest prosta, działa w obecnym zamieszczona instrukcja obsługi. W niski i lekki sposób prowadzi punkt po artykule do rozwiązania instalacji.