Pierwszy nowoczesny komputer

Często możemy określić w biznesach wyposażenie stanowiska kasjera w kwestie nowoczesnego komputera - nierzadko z dotykowym ekranem - oraz drukarki fiskalnej i tradycyjnego bądź wbudowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie podejścia powszechnie podaje się w pełnych marketach oraz sklepach należących do budów sklepów.

Stanowi w nich wiele asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a jedne produkty równie przeważnie są sprzedawane, kiedy i zajmowane. Stąd też zachodzi potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz spełniania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go ponad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie jednak natomiast ta komputeryzacja jest wymagana. Przykładowo, kiedy przechodzimy do tworzenia z małym sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo specyficznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W sprawie gdy jednorazowo zamawiamy kilka lub kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie i jeśli rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. To wystarczy asortyment wydać na chwila czy kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z opłatami na wszystkim pojedynczym produkcie. W formie gdy tego gatunku jest dużo, nie ma przy tym ogrom pracy, i zdecydowanie jest upilnować wszelkie nowinki w obszarze ceny czy ilości artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik osiąga określony poziom dochodów, więc musi używać tego urządzenia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i stosowania jej przy każdej transakcji, jest szeroki wybór co do guście kasy. W przypadku malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie jest zbyt wielu funkcji, i jest oszczędny w obsłudze. Możemy z góry założyć, iż są to prawa najistotniejsze dla nas w sukcesie zakupu kasy i że przez duży okres nie ulegną one zmianie.