Pojemniki prozniowe na zywnosc

Choć pakowanie próżniowe najczęściej łączone jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to jeszcze częściej też klienci indywidualni poszukują urządzeń, które umożliwią im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i akcesoria do pakowania dostosowywane są i do ich potrzeb, idąc na zapakowanie odpowiednio mniejszych porcji żywności.

Domowe danie do pakowania próżniowego żywności może korzystać specjalne woreczki do próżniowego przechowywania lub też wykorzystuje pojemniki próżniowe stworzone z plastiku. W sukcesu pojemników najczęściej wykorzystywane są specjalne pompki ręczne, które pozwalają na odessanie zbędnego powietrza z zasobnika i dostarczają jego hermetyczne zamknięcie. Podobny sposób działania można wykorzystać do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Zawierają one najczęściej uniwersalny rozmiar, a ważna je kojarzyć także do zamykania butelek z winem, kiedy a do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zamknięciu próżniowym wino pewno być umieszczane nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co znacznie przez 2-3 dni.

Do codziennego użytku potrafią istnieć wyjątkowo dostosowane urządzenia typu multivac, idące na przechowywanie żywności w oddzielnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej trwanie przechowywania - w relacje od typu produktu i z miejsca, gdzie będzie on przechowywany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka, czas przechowywania ciągnie się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa bądź herbata, żywność przetworzoną, lecz również warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso może istnieć gromadzone w zamrażarce w odpowiednio niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z wykorzystaniem woreczków jest fakt, że nie obejmują one zbyt długiej powierzchni.