Proces wdrozenia 5s

Rozpoczęcie książce z programem Comarch Optima nie jest za skomplikowane. Obsługa aplikacji jest mocno intuicyjna również nie wymaga zbyt dużego procesu wdrożenia. Dodatkowo prosty jest podręcznik jaki w złoty i konkretny sposób opisuje krok po kroku wszelkie funkcje programu. Udzielany stanowi w stylu .pdf – można go ponad zlokalizować na kartce producenta.
Instalacja Comarch Optima
Sama instalacja comarch optima także nie przysparza kłopotu, nawet niezbyt zaawansowanym użytkownikom komputerów. Instalację rozpoczynamy od pobrania programu ze Powierzchnie Klienta czy od naszego Partnera. Producent przygotował bardzo życzliwego i przejrzystego kreatora, który prosto prowadzi nas przez proces instalacji. Podczas jego otwarcia zostaniemy poproszeni o zaakceptowanie warunków umowy licencyjnej. Po tym aplikacja sprawdzi, czy swój komputer spełnia wymagania stawianej wersji optimy. Jeżeli poznamy ten test pozytywnie, pojawi się ekran umożliwiający wybór standardowej instalacji lub użytkownika. Różnica polega na tym, że standardowa ma domyślnie ustawiony katalog instalacji, a klienta umożliwia wyboru docelowego katalogu.

Dostosowanie zakresu instalacji
Kolejnym etapem jest szansę dostosowania zakresu instalacji, jeżeli zakupiliśmy dostęp do wielu modułów. Po tym tworzy się już właściwa instalacja. Żyje ona niemało minut również nie musi już od nas żadnej aktywności. W momencie instalacji grane są informacje o danych całego pakietu, jak również współpracy z różnymi programami, jak e-Sklep, iMall24, iBard24 i iKsięgowość24. Na brzeg jesteśmy zdolność wzięcia z automatycznej kopii bezpieczeństwa, która udostępnia nam drugie pomieszczenie “w chmurze” na chronienie swoich możliwościach. Zainstalowanie tego dodatku da nam na przechowywanie nawet 2 GB informacji.