System gastro pos

Systemy POS z angielskiego Point of Sale to oprogramowanie sprzedażowe, niezbędne w dowolnym sklepie, punkcie usługowym czy restauracji. Co prawda, rozwiązania finansowe tego typu biznesów są bardzo różne, choć na szczęście niewielki budżet nie nie musi stanowić zapory przed wgraniem takiego rozwiązania. Wiele rewelacyjnych urządzeń jest bowiem prostych w budowy – zaś toż w zupełności za darmo. Oto kilka z darmowych programów, opensource’owych systemów POS.

Przedstawione poniżej systemy POS doskonalone są w zasadzie Open Source – a zatem mają szeroki kod źródłowy, dzięki któremu planujemy szansę poszerzać je we naszym charakterze i przystosowywać do swoich spraw. Co istotne, umożliwia dopasowanie oprogramowania do procesów biznesowych, jakie powstają w nazwie, i nie odwrotnie.
Open Source Point of Sale
Webowe oprogramowanie POS idzie na przechowywanie i wykorzystywanie danej o konsumentach, sprzedaży, dostawach oraz pracownikach, dzięki czemu daleko doskonale sprawdzi się w młodszych oraz małych sklepach i punktach handlowych. Zajmuje on przyjazny interfejs oraz bardzo prosty moduł do raportów. Niestety, jak sposób internetowy, wsparcie Open Source Point of Sale dla urządzeń, takich jak kasy czy drukarki fiskalne, stanowi wielce niskie.
Floreant POS
Floreant POS to jakieś z piękniejszych oprogramowań Point of Sale dla restauracji, jadłodajni, kawiarni lub punktu garmażeryjnego. Dzięki wysokiej grupy klientów również możliwości korzystania komercyjnego wsparcia technicznego jego twórców, Floreant POS jest całkowicie profesjonalne narzędzie dla każdego sklepu gastronomicznego – bez powodu na jego sił. Zaletami organizmu są m.in. intuicyjny interfejs użytkownika, w całkowicie dostosowane menu restauracji, wsparcie dla własnych urządzeń, takich jak drukarka rachunków, kasa fiskalna, drukarka fiskalna, drukarka kuchenna, a dodatkowo wielkie możliwości konfiguracyjne i raportujące.
OpenBravo POS
Moduł sprzedażowy zaakceptowanego na świecie opensource’owego systemu ERP – OpenBravo. Odznacza się on całymi szansami konfiguracyjnymi i uniwersalnością. OpenBravo POS wspiera wiele urządzeń wykorzystywanych w handlu: czytniki kodów kreskowych, kasy fiskalne, i wiele innych urządzeń.