System optyczny schmidt cassegrain

https://www.grupa-wolff.eu/elektrotechnika/liniowe-oprawy-oswietleniowe-ex-atex/ellk-oprawy-swietlowkowe-ex-atex/

Mikroskopy laboratoryjne (określane też mianem mikroskopów optycznych), to urządzenie mikroskopowe, które do malowania powiększonego obrazu obserwowanego przedmiotu stosuje światło realizujące przez układ optyczny. Mikroskopy umieszczają się zwykle z zestawu soczewek optycznych, z kilku do nawet kilkunastu.

Gdzie przetwarzane są mikroskopy? Nowoczesne mikroskopy laboratoryjne stosowane traktowane są w moc rzeczach nauki do badań niezwykle małych obiektów. Profesjonalne mikroskopy stosowane są w badaniach biologicznych, biochemicznych, cytologicznych, hematologicznych, urologicznych, dermatologicznych oraz w laboratoriach klinicznych w rozmaitych instytucjach medycznych. W biologii mikroskopy laboratoryjne znajdują zastosowanie m.in. w badaniach drobnoustrojów i sprawdzaniu morfologii komórek i tkanek. Dyscyplinami naukowymi odpowiadającymi za wymienione badania są mikrobiologia, histologia tudzież cytologia. I w powierzchni chemii i fizyki mikroskopy podawane są żebym w krystalografii czy metalografii. Geolodzy wykorzystują ich do analizy budowy skał.

Powiększanie obrazu Tradycyjne mikroskopy laboratoryjne wykorzystujące światło naturalne czy sztuczne w zespole optycznym (niekiedy wymienia się je więc mikroskopami świetlnymi), są również grane w szkolnictwie jako narzędzie edukacyjne wspomagające podczas zajęć z myśli ścisłych. Badany obiekt uważany jest wręcz przez okular bądź na ekranie monitora dzięki zastosowaniu przystawki projekcyjnej. Maksymalna fizyczna granica powiększenia filmu w mikroskopach optycznych jest stwierdzona przez rozdzielczość kątową obiektywu, jaka stanowi zespolona z długością fali światło, z zmianie za wyrazistość obrazu odpowiada precyzja wykonania soczewek. Pierwsze mikroskopy laboratoryjne umożliwiały dziesięciokrotne powiększenia, lecz we nowych mikroskopach optycznych można osiągnąć powiększenia ponad tysiąckrotne.