Taksometr i kasa fiskalna w jednym

Nie jesteś oczywisty, czyli w Twoim przedsiębiorstwie niezbędna jest kasa fiskalna? Sprawdź! Co do zasady, obowiązkowi ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej podlegają przedsiębiorcy, którzy działają sprzedaży produktów czy usług na sprawa osób finansowych (nie firm).

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 4.11.2014 r. wprowadza ale z tego obowiązku szereg zwolnień.
Gdy będziemy mogli wykorzystać ze rozwiązania z obowiązku posiadania kasy fiskalnej? Przede wszystkim, nasz ruch w starym roku podatkowym na myśl osób fizycznych i rolników ryczałtowych nie może wynieść bardzo niż 20 tys. zł. Jeśli zaczęliśmy prowadzić działalność już w trakcie roku podatkowego, limit tenże będziemy wymagali wyliczyć w relacji. Zwróćmy natomiast opinię na fakt, że na wysokość tego limitu nie wpływa dochód uzyskany ze sprzedaży środków trwałych, wartości wewnętrznych i prawnych podlegających amortyzacji. Pamiętajmy jednakże o tym, że takie transakcje muszą istnieć udokumentowane za pomocą faktury.
Dbajmy o tym, że są sytuacje, kiedy jednak niezbędne będzie ewidencjonowanie sprzedaży na kwocie finansowej natomiast nie będą zmuszać nas zwolnienia, bez względu na dochód, jaki podejmujemy. Ma wtedy stanowisko w przypadku sprzedaży między innymi gazu płynnego, silników spalinowych i strony do nich, nadwozi do pojazdów silnikowych, przyczep i naczep, kontenerów, części pojazdów bez napędu mechanicznego, strony do samochodów silnikowych (wyjątkiem są tutaj motocykle), sprzętu radiowego, telekomunikacyjnego i telewizyjnego, aparatu fotograficznego, wyrobów z metali szlachetnych, wyrobów tytoniowych i alkoholowych.
Konieczność ewidencjonowania na kwocie fiskalnej elzab jota e zachodzi również obowiązkowo bez względu na zakupy jeszcze w sukcesu niektórych usług. Stanowią więc między innymi usługi takie jak: przewozy pasażerskie w komunikacji samochodowej, przewozy taksówkami, naprawy pojazdów silnikowych i motorowerów, wymiana opon, doświadczenia i przeglądy techniczne pojazdów, opieka medyczna, dentystyczna, usługi prawnicze, kosmetyczne i fryzjerskie.