Uziemienie do rury wodnej

Dużo kobiet dziwi się, czy zakup krajalnicy się opłaca. Wszystko chce od tego, czy rzeczywiście będzie ona używana. Jeśli krajalnica jest być wyłącznie nowym sprzętem ozdabiającym kuchenny blat, z zakupem chodzi się wstrzymać. W wypadku, gdy cenimy sobie wygodę, a w kuchni spędzamy całkiem wiele czasu, przygotowując obiady i desery, pewność jest toż silna opcja!

Krajalnica to ogromna alternatywa dla przeciętnego noża. Dzięki niej pokroimy chleb na podobnej grubości części w zaledwie kilka chwil. To jedyne dotyczy wędlin i serów - łatwo i efektywnie, i przede wszystkim estetycznie. Nie zawsze właściwie to robi, kiedy w atrakcję wchodzi jedynie deska do krojenia i nóż.

Najistotniejsze punkty Najistotniejsze składniki krajalnicy to obrotowe ostrze z okazją regulacji grubości krojenia, podajnik i korpus. Ostrza mogą być lekkie lub ząbkowane. Te ważne doskonale nadają się do cięcia serów i wędlin, natomiast ząbkowane są uniwersalne. Najlepiej, gdy ostrza są wykonane ze pewni hartowanej, gdyż dzięki temuż są trwalsze. Jeśli szuka o korpus krajalnicy, możemy wyszukać te wyprodukowane ze byliśmy nierdzewnej lub tytanu, czy więcej z ciała sztucznego - do użytku domowego wystarczy plastik. To toż dotyczy podajnika. Gdyby mamy zamiar używać urządzenia często, wybierzmy stalowy, zaś plastikowy podajnik sprawdzi się u kobiet, które będą kroić żywność rzadziej. Trzeba jeszcze zwrócić uwagę, lub do krajalnicy dany jest dociskacz - bez niego jesteśmy narażeni nie wyłącznie na kilku precyzyjne krojenie, ale przede każdym na utratę palców.

Oprócz podstawowego wyposażenia producenci często dają do montażu inne popularne gadżety. Drinkom z nich stanowi tacka na pokrojone plastry - dzięki niej krojenie staje się bardziej higieniczne, i przy okazji jesteśmy kilka sprzątania. Innym ciekawym dodatkiem jest ostrzarka do noża czy schowek na kabel.

Czy krajalnica jest kochana? Taka dana do celu domowego kosztuje przeważnie 150-400 zł. Na zbytu są również krajalnice do zabudowy, a ich wartość waha się między 500 a 1500 zł. Zaawansowane urządzenia, dedykowane głównie biznesom i domom gastronomicznym to teraz poważny wydatek, rzędu 2000-5000 zł. Chociaż ich nabądź szybko się zwraca, gdy przeliczymy to sobie na zaoszczędzony godzina pracy.