Uziemienie lampy sufitowej

Uziemienia elektrostatyczne są szalenie ważnym elementem w sektorze i transporcie łatwopalnych alkoholi a kolejnych substancji, jak ciecze czy proszki. Kiedy ładunek elektrostatyczny robi się w otoczeniu łatwopalnych materiałów, powstają zagrożenia.

Rokrocznie w pełnej Europie podchodzi do ponad 400 wypadków spowodowanych teraz tymi wydarzeniami. Zapłony, pożary, a nawet wybuchy to doskonale realne niebezpieczeństwo, którego świadomość jest każdy zdrowo myślący człowiek oraz manager w branży.

Tutaj z odsieczą przychodzą nam mechanizmy i sposoby uziemień elektrostatycznych. Ich służenie w zasadzie sprowadza się do połączenia zagrożonych elementów niskooporowym przewodem do tematu uziemienia przy pomocy odpowiedniego zacisku. Na placu istnieje znaczna część ich rodzajów - kleszczowe, przykręcane śrubami, umieszczane w samej obudowie pojemnika. Bardziej rozwinięte systemy pozwalają dodatkowo na monitorowanie uziemienia w terminie rzeczywistym. W związaniu z różnymi urządzeniami mogą nie doprowadzać do dozowania materiału lub pracy nad nim w wypadku zaistnienia problemów z uziemieniem. Niektóre metody fizycznie blokują taką okazję, zamykając zawór czy wlew, co jest wartościowe w sukcesie awarii współpracujących urządzeń lub prób obejścia zabezpieczeń. Tego modelu rozwiązania powszechnie podaje się przy cysternach kolejowych i drogowych.

Dość powszechnym problemem stosowania zacisków na urządzeniach wykonywających z lakierami, farbami, rozpuszczalnikami czy żywicami jest trudny do wszelkiego ograniczenia proces zawierania się powierzchni materiałem. Pewno to przygotować warstwę izolującą uziemienie elektrostatyczne "electrostatic earthing", częściowo lub całkowicie negując jego skuteczność. Dotyczy toż nie tylko urządzeń, ale również pojemników i zbiorników oddanych do przechowywania w/w materiałów.