W pojemniku sa kule czarne i biale po uplywie

Dozowniki celkowe to łatwo wykorzystywane urządzenia. W relacje od standardzie i charakterze potrafią stanowić pozostawione do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które siedzą w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeby dekompensacji. Temperatura pyłów nie pewno stanowić wyższa niż 200 stopni Celsjusza natomiast nie że istnieć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest wystarczająco prosta. Pył ze zbiornika dociera do dozownika przez otwór wlotowy. Wtedy stanowi on kierowany w celkach ze skrzydełkami zwracającego się bębna.

Dozowniki celkowe mają zbyt działanie w postępowanie ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą toż w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na każdym momencie produkcji, także w obrębie działania technologicznej linii pakowania produktów, w grupie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Powszechnie są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o różnych ciśnieniach. Można je łączyć np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują oraz zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Jednym z elementów wyposażenia dozowników celkowych potrafi stanowić skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej wolno z łatwością dostosować wydajność dozownika do lokalnych potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.