Wentylator 3 pinowy

Wszędzie tam, gdzie jest szansę ryzyka wybuchu w rezultatu poruszania się atmosfery z gazami, mgłami i parami, daje się wentylatory przeciwwybuchowe. Jeżeli wentylator znany jest napisem explosion proof nazywa to, iż jest przeciwwybuchowy. Występuje w wersji kanałowej, kołnierzowej, ściennej oraz dachowej.

Specjalne rozwiązania zastosowane przy budowie wentylatorów dodatkowo zabezpieczają przed ewentualnym tworzeniem nadmiernej temperatury bądź same iskier pochodzenia elektrycznego na zewnątrz lub w obudowy. Ponadto użyto specjalne środki i idealnie dostosowane do pracy silniki elektryczne. W taki możliwość stworzony wentylator spełnia wszelkie normy warunków pracy dla danej strefy zagrożenia wybuchem.

psycholog krakówPsycholog, psychoterapeuta, psychoterapia Kraków

Można znaleźć wentylatory przeciwwybuchowe zróżnicowane pod względem rozmiarów, wartości obrotów, poboru prądu, jakości oraz mocy. Pozwoli to przygotować dobrego wyboru.

Jeśli szukacie profesjonalnych wentylatorów, dostosowanych do dużych zadań warto skonsultować się ze specjalistyczną firmą, która tworzy w zasięgu bhp. Szeroki asortyment obejmuje między innymi wentylatory kanałowe. Działaniem tych maszyn jest przekazywanie zanieczyszczonego powietrza z wnętrza lokalu, a wtedy wymiana powietrza na „wysokie”. Powszechnie kojarzone są w halach produkcyjnych, warsztatach, magazynach natomiast w kolejnego rodzaju budynkach wymagających silnej i precyzyjnej wentylacji. Tylko odpowiednio dobrany i dobrze zamontowany wentylator kanałowy ma bowiem gwarancję najdoskonalszej formie powietrza.

Specjalna konstrukcja wentylatora pozwala na bliski przepływ powietrza w określonym kierunku. Jego pozycję można porównać do produkcji sprężarki. Poprzez wzrost energii kinetycznej powietrza, nadaje on mu oddanej prędkości, kiedy również wymusza jego obieg.