Wyposazenie sklepow jalama

Aby założyć sklep mięsny i mięsno-wędliniarski należy go najpierw odpowiednio wyposażyć. Jakie urządzenia, meble i wyposażenia są potrzebne w markecie z wynikami mięsnymi?

Przede każdym powinien zakupić chłodnie, zamrażalniki i lodówki, w jakich gromadzi się i wystawia produkty mięsne do sprzedaży. Jest sporo rodzajów chłodni, które sprawdzą się w sklepie: lady, regały, szafy i witryny chłodnicze. Także jest z narzędziami mrożącymi, w których koncentruje się mięso – wśród nich wspomina się witryny, zamrażarki, wyspy czy same szafy mroźnicze. Doskonałym programem, zwłaszcza w krótszych placówkach, jest kup lodówko-zamrażarek, pełniących funkcję magazynu na ponadprogramową partię towaru.

Dodatkowy towar warto nosić nie właśnie w składzie, ale też w podręcznej komorze przechowalniczej na sali sprzedaży. Składa się ją pod wystawą, dzięki czemu dobrze można uzupełniać materiał na półkach ekspozycyjnych. Wskazana jest wyjątkowo lada ekspediencka, na której kroi się i ładuje towar. W popularniejszych sklepach mięsno-wędliniarskich dodatkowo potrzebne jest stanowienie pomieszczenia chłodniczego ze pewną, odpowiednio niską temperaturą, dostarczającego do magazynowania towaru.

Pozostały sprzęt obowiązujący w biznesie mięsnym to wartość, ostre noże, kloc masarski i tasak oraz krajalnica. Waga powinna wynosić dość szybki i pewny wyświetlacz, tak żeby zarówno sprzedawca, jak również klient mogli widzieć wynik ważenia. Natomiast kloc masarski z tasakiem konieczny jest do krojenia mięsa z kością. Również jest z nożami do krojenia mięsa, również nie warto na nich oszczędzać. Z zmiany dobra krajalnica powinna być regulację grubości plastra. Idealnie, jeśli noże do krajalnic wykonane są z chromowanej stali węglowej lub byliśmy nierdzewnej. Takie noże do krajalnic posłużą wiele lat.

Ponadto potrzebne jest zaopatrzenie się w wilka do ciała, dostarczającego do prowadzenia mięsa na żądanie klienta. Chociaż nie jest obecne nieodzowny element wyposażenia sklepu. Prócz wymienionych potrzebna istnieje i kasa fiskalna, środki czyszczące, myjące i owadobójcze, pojemniki do magazynowania towaru i dodatkowe meble sklepowe. Konieczne istnieje ponad zainstalowanie klimatyzacji, która potrzebna jest w mieszkaniu odpowiedniej temperatury w klasie sprzedaży – szczególnie latem. Drogie jest dodatkowo oświetlenie, które potrafi znacząco poprawić wyniki sprzedaży. Specjalne oświetlenie podkreśla naturalny kolor ciał i wędlin wybierających się na wystaw.