Zakup kasy fiskalnej a srodki trwale

W 2015 roku za sprawą Ministerstwa Finansów liczba podatników mających ze zdjęć z obowiązku rejestrowania sprzedaży za pomocą urządzeń rejestrujących, znacznie spadła. Oznacza to, że kasa lub drukarka finansowa to niezbędny zakup dla niemal wszystkich prowadzących kampanię gospodarczą.

Z kilku lat stopniowo są wprowadzane modyfikacji w przepisach, w 2016 roku co prawda nic się w obecnym zakresu nie zmieniło, ale limit 20 000 tysięcy, który zwleka z celu mienia takich urządzeń, nawet drobni detaliści dość szybko przekraczają.
Co zatem wybrać, które urządzenie dużo się sprawdzi w swej firmie? Czym się różni drukarka od kasy?
Kasa fiskalna to narzędzie do robienia sprzedaży detalicznej, której znaczeniem jest montowanie paragonów fiskalnych. Używana jest głównie w ścisłych oraz średnich sklepach, lecz jednocześnie świetnie sprawdzi się w szybkich placówkach. Są oczywiście inne rodzaje tych instytucji, np. przenośne (tworzące na akumulatory), jakie są niezbędne w miejscach, gdzie bywają przerwy w dostawie prądu zaś w przypadku kobiet często prowadzących prywatną rola gospodarczą w zakładzie klienta. Do takiej grupy można zaliczyć innego typu usługodawców np. serwisy naprawcze, sprzedawców prowadzących handel obwoźny, i nawet prawników. Zaletą kas są niższe koszty zakupu niż drukarek, oraz oczywiście to, że do jej obsługi pomocny jest dopiero sprzedawca.
Drukarka fiskalna novitus dostarcza do rejestrowania przychodów powstających ze transakcji oraz robienia paragonów. Jednak zasadnicza różnica liczy na tym, że nie może wykonywać samodzielnie, musi współpracować z komputerem będącym odpowiedni program sprzedażowy. Z wyjaśnienia tegoż przeważnie mają placówki posiadające bardzo bogatą bazę rynkową a są już urządzone w komputery zaopatrzone w oprogramowanie sprzedażowe, np. do wystawiania faktur VAT. Podłączenie drukarki daje możliwość nie tylko wydruku paragonów, czy faktur, lecz również umożliwia automatyczne rozchodowanie towaru (obecnie w okresie wystawiania paragonu). Innymi zaletami które zajmuje ten zbiór istnieje okazja wglądu w kształty magazynowe towarów (poprzez program sprzedażowy, i stosowanie różnych rabatów np.” kup dwa w cenie jednego”. Wady drukarek to oczywiście wysoka wartość zakupu i niezbędna współpraca z komputerem.