Zakupoholizm angielski

Małe dziewczynki lubią się stroić. Podkradają mamom buty na obcasie i kosmetyki. Tworzą nasze ulubione ubrania i kolory, a ponadto określone preferencje dotyczące uczesania włosów.Dziewczęta obdarzone bujną czupryną, zwykle lubią ją z czasu do czasu rozwijać i reklamować się nią przed światem. Przecież nie stanowi owo cała fryzura na co dzień. Do ujarzmienia włosów przydają się natomiast różnorodne akcesoria, takie jak frotki, gumki i spinki dla dzieci. 

Podczas zaangażowań w szkole czyli w przedszkolu najistotniejsza jest wygoda i toż, aby włosy nie przeszkadzały. Dziecko często pochyla się przecież nad stolikiem czy ławką, wykonując różne działania oraz prace plastyczne. Długie, rozpuszczone włosy niechybnie szybko skończyły by umoczone w kleju lub nieopatrznie zostałyby skrócone przez nożyczki. Nie jednak powinien je łączyć, czasem wystarczą spinki dla dzieci – podpięte za uszami kosmyki na zapewne nie będą już naprawdę bardzo przeszkadzały.
Dodaje się także wygoda w czasie zabawy. Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym są niezmiernie żywe, ruchliwe, ich zabawy mają silny charakter. Długie włosy, nieuporządkowane w żadne uczesanie, prędko mieszały się dodatkowo stanowiły dalej niemożliwe do rozczesania. Poza tym, w słoneczne dni, dziewczynkom jest po prostu gorąco pod peleryną włosów. Wystarczy kilka sprytnych sportów i wykorzystanie paru kolorowych i docenianych przez najmłodsze dziewczęta spinek również różnych gadżetów do włosów, by usunąć tego gatunku problemów.
W pozycjach opiekuńczo-dydaktycznych, jakimi są np. szkoła bądź przedszkole, niektóre nauczycielki, przedszkolanki czy opiekunki zwracają ponadto uwagę na uczesanie dziewczynek i nawet pytają o to, aby ich włosy były związane lub upięte, ze względów bezpieczeństwa. Spinki dla niemowlęta, a inne akcesoria do włosów, są obecnie dostępne w dużej palecie kolorów i wzorów, w układzie z ostatnim jakaś najmłodsza osoba z pewnością wyszuka coś stosownego dla siebie.