Zanieczyszczenie powietrza

W teraźniejszych momentach w powietrzu zanieczyszczenia takie jak pył, cząstki mocne i niczego potrafią być męczące dla płuc oraz mogą wpływać reakcje alergiczne w wypadku wchodzenia przez skórę.

W moc procesach przemysłowych produkowane są zanieczyszczenia przedostające się do atmosfery w form pyłu i cząstek stałych. Unoszące się w powietrzu dużo niskie części stałe i pyły mogą stanowić zgubne dla zdrowia, w ruchu z czym wymagamy je leczyć, zanim dojdą do systemu oddechowego.

Do ważnych źródeł pyłu należą procesy cięcia, piaskowania i szlifowania i wytwarzania proszków w sektorze spożywczym i farmaceutycznym. Obróbka tkanin, materiałów zimnych i kompozytów oraz jest związana z wydzielaniem się pyłu i włókien, które mogą stanowić ciężkie dla płuc i powodować reakcje alergiczne. Od każdego przemysłu który narażony jest na produkcję szkodliwych pyłów chciane jest potrafienie atex dust extraction, czyli odpylaczy wykonany zgodnie z unijną dyrektywą ATEX. Atestowane firmy posiadają różnego rodzaju odpylacze, ramiona odciągowe, a ponadto rozwiązania w obrębie oczyszczania, odciągu i filtracji.

Wybuchowe pyły oraz potencjalnie wybuchowa atmosfera może wystąpić w porządku innych stanowisk pracy.

Ponieważ wybuchowy pył, który wypływa z grupie materiałów organicznych, materiałów syntetycznych oraz metali ma właściwości wybuchowe, musimy poświęcić wystarczająco dużo uwagi aby uniknąć wybuchom pyłu. Wspólnota Europejska wcieliła w utrzymanie dwie dyrektywy, które zajmują atmosfery wybuchowej i łatwopalnego pyłu, są nazywane dyrektywami ATEX.

Wdrożenie tych dwóch dyrektyw wywołał skutki poprawy ochrony przeciwwybuchowej - różnego typie prace techniczne oraz organizacyjne stały się konieczne. Zatrudniając najlepszych fachowców w sferze przemysłowej filtracji powietrza, firmy opracowywują towary zgodne z wymaganiami dyrektywy ATEX, które spełniają wszystkie standardy bezpieczeństwa.

Zapewnienie zgodności z dodatkowymi wymaganiami państwowych lub lokalnych przepisów zawiera się w obrębie odpowiedzialności lokalnych spółek handlowych i konsumentów.