Zimne teple napoje

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który jednocześnie zaspokoiłby ich pragnienie oraz orzeźwił. W takim wypadku doskonale kontrolują się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego lub te kruszonego lodu. W internecie i książkach kucharskich można wyszukać wiele przepisów na świeże napoje tego sposobie. Oczywiście można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, jednak warto nauczyć się robić je temuż. Istnieje toż nie tylko zdecydowanie tańsze rozwiązanie, ale i zdrowsze. Eksperymenty w kuchni dają niesamowitą satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny lub znajomi, którzy wpadną z wizytą w dowolny upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, stanowi tenże o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można kupić o wszystkiej porze roku, nie tylko latem, a mleko to segment wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to niepowtarzalne z najdostępniejszych produktów na placu. Otrzymany napój jest miły, ważny i pożywny - wszak każdy gęsty koktajl można mówić jako samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym ciekawym rodzajem napoju stanowi tenże o smaku truskawkowym. Najlepiej wykonywać go w momencie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i dostępne na jakimkolwiek stoisku. Ciekawym lekarstwem jest związanie mleka, truskawek i owoców - ta wyjątkowa książka będzie delikatnym doznaniem dla własnych kubków smakowych.

Oczywiście można mówić przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, zbudowany z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! A może brzoskwiniowe orzeźwienie? W wypadku brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. I co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest gorzkie - rozmawiam z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pogląd na koktajl i gotowe efekty to również nie wszystko. Trzeba posiadać prawi sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z dobrej firmy albo solidna rozdrabniarka do owoców. Na placu istnieje wiele takich wyników oraz o poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wybrać taki, który doskonale wykona nasze wyglądania i potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z pracą kruszenia lodu, który przyczyni się nie jedynie do deserów owocowych, ale także na dowód do robienia mrożonej kawy.